Jogas Salas karte.

1.        PIESTĀTNES VIETA uz Jogas Salas.

2.        WC – kūdras sausā tualete.

3.        JOGAS SALAS GARIŅŠ.

4.        UGUNS VIETA.

5.        BALTO SAPŅU KOKS.

6.        ČETRI BRĀĻI (KOKI).

7.        MĪLESTĪBAS KOKS.

8.        ŠŪPUĻTĪKLI.

9.        VISUMA AUSS.

10.           EGĻU ALEJA.

11.           ZEMES SPĒKA AKMENS.

12.           DZĪVĪBAS KOKS.

13.           MEDITĀCIJAS VIETA.

14.           BEBRU MĀJA.

15.           SENČU KOKS.

GLEMPINGS

Jogas sala

Vienīgā Latvijā  (un pasaulē) reāla vieta ar nosaukumu Jogas sala  (Остров Йоги, Yoga Island) atrodas Ludzas novadā, uz Lielā Ludzas ezera. Kopš 13.09.22. pieder jogas studijai "Yoga Life Latvia" un tas dibinātājai- Olgai Hodasēvičai.

Jogas salas dzimšanas diena ir 31.07.2022.- diena, kad esmu satikusies ar šo brīnišķīgu vietu un ir dzimusi ideja. Šis stāsts ir par mīlestību pret to, ko daru, par dzīvi plūsmā un ticību tam, ka Visums ved- ir tikai jāredz, jādzird un jāļaujas tam.

Adrese: Jogas sala, Lielais Ludzas ezers, "Līzes", Zvirgzdenes pag., Ludzas nov., Latgale, Latvija LV-5752. Šī vieta ir 270 km tālu no Rīgas (apmēram 3-3,5st.ar auto)- skaistajā Latgalē. Ludza ir vecākā Latvijas pilsēta (pirmo reizi minēta vēsturiskos avotos 1177.gadā.

Viens no svarīgākiem Visuma likumiem ir "Ja tev ir dots- dalies!"

Jogas sala ir 2,2 hektāri liela, ar savu raksturu un šarmu. Vieta, kur var vērot ļoti skaistu saullēktu ( ja vien Tev nebūs slinkums celties agri ) un saules rietu. Pastaigājoties, apstājies... pavēro... paklausies... pasmaržo... padomā... Šī vieta ir ar spēcīgu, gaišu, dvēseli dziedinošu enerģiju. Sala nepieņems skaļas kompānijas, kuras brauc ar mērķi cept šašlikus un dzert alkoholu. Šī vieta ir cilvēkiem, kuri saprot klusuma, miera, milestības vērtību... kuri grib veltīt laiku Sev, rast atbildes... kuri mīl un ciena Dabu... kuri runā ar kokiem un priecājas par putnu balsīm... Sala pieņems un paradīs Tev visu savu savdabīgu skaistumu ja Tu atbrauc viens, ar tuvu cilvēku, ar ģimeni vai  ar savu suni...

Es jutos atbildīga! Atbildīga par to, lai šis, sākotnēji ļoti nolaists zemes gabaliņš, kļūtu par skaistu un sakoptu vietu! Par vietu, kur gribētos palikt, kur laiks apstājas un izšķīst...  par vietu, kur gribās atgriezties, kura sniedz miera un harmonijas sajutu. Man ir dota Jogas sala un esmu gatava dalīties  ar to!

Ļoti dziļ izjutu Jogas salu, ka vietu, kura pieder visiem, bet rūpēties par to ir uzticēts man.

Es jutos tik ļoti atbildīga tāpēc, ka praktiski katrs  no vietējiem Ludzas novada iedzīvotājiem (un ne tikai) ir kādreiz skatījies uz šo salu no Ludzas pilskalna. Daudziem cilvēkiem šī vieta ir nozīmīga, svarīga, saistīta ar bērnības vai jaunības gadu atmiņām…

Ticu, ka atgriežoties uz salu tagad, viņi nebūs vilušies... Ticu, ka daudzi cilvēki atradīs Savā sirdī vietu Jogas salai...

Mīlu šo vietu vairāk un vairāk💖🙏😊                                                                                                                                                         Olga Hodasēviča (Yoga Life Latvia)


Ceļvedis pa Jogas salu

Jogas sala negaida skaļas kompānijas. Mēs ļoti respektējam salas viesu privātumu un vēlmi būt uz salas vienatnē vai savā kompānijā. Tieši tāpēc liels lūgums- pirms plānojat braukt uz Jogas salu- sazinieties ar mani (Olga 27877127) un es informēšu kurās dienās sala ir gatava pieņemt Jūs.

Braucot uz Jogas salu pastaigāties- biļetes vietā- akmens. Ja Tu vēlies atbalstīt mani Jogas salas uzturēšanā un attīstīšanā- ar visdziļāku pateicību pieņemšu Tavu ziedojumu naudas izteiksmē vai citas palīdzības veidā.

Jogas Sala var nonākt Tavā īpašumā uz veselu diennakti par 50 euro. Nakšņošanai var izmantot uz salas esošu glempingu vai savu telti. Paņemiet līdzi savu guļammaisu. 

Atceraties, ka glempings un Jogas salu pēc savas vizītes ir jāatstāj tādā stāvoklī, lai nākamais viesis var to izbaudīt.

Šobrīd palieli akmeņi ir vajadzīgi ugunskura vietas ierobežošanai un Uguns vietas veidošanai. Akmens meditācijām der akmeņi jebkurā lielumā. Atvedot akmeni uz Jogas salu- atstāj to pie piestātnes vai arī aiznes līdz Uguns vietai. Ja atvedi vairākus akmeņus- vari pats izveidot savu Akmens meditācijas vietu jebkur uz salas.

Jogas sala ir vieta, kur Tu esi īpašs viesis… tāpēc, ka Tu atbrauc pie Sevis… un šeit Tu esi īsts... Šī ir vieta, kura var parādīt Tev pašam tavas stiprās… un arī vājās puses. Vieta, kurā var uzpeldēt sen slēptās emocijas, talanti, bailes… vieta, kur Tu satiksi Sevi. Tikai nesteidzies- viss laiks ir Tavs- vēro, klausies, sajūti… esi patiess ar Sevi. Pieņem.

PALĒNINIES

Jogas sala... tā ir tā pat ka Ludzas pilskalns- mana vismīļākā vieta Pasaulē... Tas ir divas ļoti stipras spēka vietas, kur var smelties enerģiju, iedvesmu un sirdsmieru. Šī ir vieta, kur laiks sāk rītēt lēnāk.

ĻAUJIES

piedzīvojumam. Nokļūšana uz salas un atpakaļ jau ir vesels piedzīvojums! Sala atrodas Lielā Ludzas ezera vidū un uz tas var nokļūt tikai un vienīgi, izmantojot ūdens transportu (siltajā laikā) vai pa ledu (ziemā). Ir momenti, kad Jogas sala nav gatava pieņemt viesus. Katrai būtnei un arī Jogas salai ir jāatjauno sava enerģija, jāatpūšās. Parliecinieties, ka ir atbilstoši laika apstākļi. Stiprs vējš vai plāns ledus- tā ir zīme, ka Jogas salai ir vajadzīga atpūta.

Nokļūt uz Jogas salas Tu vari ar savu ūdens transportu, vai  izmantojot Jogas salai piederošu koka laivu (10€/dienā). Ir iespējams izmantot arī “Atpūties Ludzā” pakalpojumus ūdens transporta nomā (26107725).

ŪDENS STIHIJA

Ūdens stihijas enerģija ir kūstīga, bet nesteidzīga. Tā spēj nomierināt, līdzsvarot, mazināt uztraukumu un agresiju. Dod spēkus pieņemt smagas situācijas, palīdz pieņemt cita cilvēka viedokli. Šī stihija caur pasivitāti dod iespēju pārstrādāt pagātni, atlaist, kas jāatlaiž. Ūdens ir uzņemošs, tas pielāgojas apstākļu gultnei, bet arī pats iedarbojas uz apstākļiem, lēnām, pilinot, kaļ akmeni un lauž klinti. Ūdens ir stihija, kurā rodas atmiņa, tas saglabā iespaidus, saturu un pieredzi, bet ir spējīgs no visa atbrīvoties, atjaunoties un augšāmcelties jaunai dzīvei.
Ūdens stihija aicina ļauties pasīvajām jūtām- sentimentam, līdzjūtībai, nostaļģijai, pieredzēt tukšumu (tas spēj būt arī patīkams!), atlaist neizdošanās un spēt piedot.
Jogas sala ir ieskauta ar Ūdens stihiju no visām pusēm.

LAIVA

Šo skaistu koka laivu ir darinājis laivu meistars Antons Griševs (Ludzas novads, Martiši) no egļu dēļiem. Ar laivas sagatavošanu un nolaišanai uz ūdens ir nodarbojies mans brālis, Vjačeslavs Boroduļins. Laivai ir pievienota ķēde, ko kāla mans vecākais dēls Maksims pie kalēja Iakova Alekseja Pakova (Rīgā).

Jogas salai piestāv šī koka laiva! Tā ir dzīva- smaržo, elpo, skan… Tā ir ātra un ar savu raksturu. Laiva atrodas Ludzas pilskalna pakājē, netālu no Ludzas Lielā ezera peldvietas- ap 100 metriem tālāk uz Jogas salas pusi. Te, pie pilsētas laivas piestātnes vietas var arī atstāt savu auto. Airus un atslēgu no LAIVAS slēdža saņemsi pēc pieprasījuma pie manas mammītes Nadeždas. Laivā ir plastmasas un koka trauki ar ko var izsmelt ūdeni, kas ir sakrājies pēc lietus vai pārvādājot smagāku kravu.

Laiva ir paredzēta maksimāli 4 pasažieriem. Esot uz ūdens esiet uzmanīgi- uzturieties pret Ūdens stihiju ar cieņu! Ceļš līdz salai aizņems 15-30 minūtes atkarībā no airētāja prasmēm. Laivu varat izmantot ne tikai nokļūšanai līdz Jogas salai, bet arī Lielā un Mazā Ludzas ezeru apskatīšanai.

1.PIESTĀTNES VIETA UZ JOGAS SALAS atrodas salas austrumu pusē (skat.klāt pievienotajā kartē)

2.WC

Labierīcības uz Jogas Salas atrodas pie piestātnes vietas (labs orientieris- labi redzams no ezera). Tā ir kūdras sausā eko tualete. Tualetes papīru drīkst mest tualetes tvērtnē. Pēc tualetes izmantošanas ieberiet kūdru tualetes tvērtnē, lai neveidojas smaka. Kūdrai ir pievienotās speciālās baktērijas, kuras palīdzēs ātrāk pārstrādāt organiku un tā tiks izmantota kā dabīgais mēslojums Jogas salas augiem. Pie tvērtnes ar kūdru atradīsi slotiņu un šaufeli- ja kūdra ir izbirusi garām, lūdzu, sakārto pēc Sevis. Ja nepieciešams papildināt kūdras tvērtni- aiz WC zem lielās egles atradīsi melnu hermētisku kasti ar sausu kūdru. Lūdzu, papildini tualetē esošu tvērtni, lai nākamais to var ērti izmantot. Paldies Tev!!! Blakus WC un pie Uguns vietas atradīsi roku mazgāšanai aprīkotas vietas. Jauki, ja arī šis tvērtnes papildināsi ja ūdens jau ir izlietots. Uz Jogas salas nav ne vienas miskastes- visu, ko uguns pieņem- vari sadedzināt, taisot ugunskuru Uguns vietā. Organiskus atkritumus varēsi atstāt komposta vietā. Pārējo, lūdzu, paņem līdzi un utilizē kā pienākās.

ATBILDĪBA

Atbraucot uz Jogas salu pacenties atstāt to pēc Sevis vēl skaistāku nākamajam salas ciemiņam! Ja pamani ko vari un gribi izdarīt- izdari. Ja pamani, bet nevari labot- informē mani (Olga 27877127). Savu īsto, iekšējo skaistumu mēs katrs atstājam pēc Sevis. Un tikai Tu pats  izlemj- vai tie būs atkritumi vai skulptūra... Kā jutisies Jogas sala pēc Tevis? Kā jutisies cits- atbraucot pēc Tavis? Paldies Tev, ka esi skaists!

3.  JOGAS SALAS GARIŅŠ

dzīvo starp piestātni un UGUNS VIETU. Gariņš sargā un pieskata šo vietu. Viņam ļoti patīk vīraka kociņu smarža, patīk kad kāds apsēžas pretīm uz koka un nosūta pateicību Visumam par iespēju būt šeit un tagad…

4.  UGUNS VIETA

Uguns stihija pārstāv patstāvīgu iniciatīvu un uz āru vērstu aktivitāti. Tai vienmēr ir savs epicentrs- tā sākas un beidzas. Ugunij piemīt drosme, apņēmība, mērķtiecība, ambīcijas, neatkarīgums, tā ir darīšanas, rīcības jeb panākšanas enerģija. Palīdz realizēt savu ideju, piešķir harizmu.  Prieks, aizrautība, kaislība, entuziasms, drosme, lojalitāte, godīgums, tiešums, uzticamība (var paļauties), tai skaitā- pašam uz sevi.

Pakāpeniski, kopīgiem spēkiem iekārtosim Uguns vietu- braucot uz Jogas salu, atved līdzi akmeni- izveidosim skaistu ugunskura vietu, izmantosim atvēstus akmeņus arī citu vietu sakopšanai un iekārtošanai! Šobrīd UGUNS VIETĀ ir uztaisīts tikai viens sols. Ar laiku visu labiekārtosim vēl vairāk!


Ja vēlies ieguldīt savus spēkus un laiku- te var uztaisīt soliņus no materiāliem, kurus atradīsi uz salas. Uginskuram izmanto visu, ko atradīsi zem kājām un zariņus no kaudzēm, kuras radušās attīrot salu no krūmiem. Akurāti saliktās lielu zaru kaudzes lūdzu NEizmanto ugunskuram- šos zarus var izmantot būvēšanai vai praktiskiem un mākslas darbiem uz Jogas salas.

5.  BALTO SAPŅU KOKS

Netālu no Uguns Vietas, atradīsi BALTO SAPŅU KOKU- vieta, kur mierīgi pasapņot vienātnē… ieskatīties Sevī… Savās patiesās vēlmēs…

Vari atpūsties piekarāmajā krēslā vai meditēt jaunizveidotajā Meditācijas vietā, paņemot paklājiņu no glempinga- lai ir ērti.

Ja Tev ir kāds sapņu ķerājs baltā, vai dabīgi balta krāsā- Tu vari to paņemt līdzi un uzdāvināt Jogas salai, piekarinot uz BALTO SAPŅU KOKA zariņiem.

GLEMPINGS

Uz kartes nav apzīmēts, bet to tu viegli atradīsi netālu no Balto Sapņu koka. Glempinga izmērs ir 3x3m un vēl neliela terase. Glempingu var izmantot nakšnošanai uz salas. Ļoti iesaku pavadīt šeit kaut vienu nakti- tas ir neaprakstāmās sajūtas! 

Ja plāno nakšņot glempingā- paņem līdzi guļammaisu vai palagu un segu. Spilveni ir, biezā sega uz kā gulēt divatā arī ir. Pa kreisi no ieejas atradīsi tējkannu, kuru var izmantit te pat glempinga iekšā, paņemot ogles no ugunskura. Ir divi trauciņi tējas baudīšanai, sveces, smaržkociņi, sērkociņi. Ja gribi atstāt ierakstu Jogas Salas viesu grāmatā- ļoti priecāšos par to! Protams, saņemt atsauksmi Googlē arī būs ļoti vērtīgi!


6.  ČETRI BRĀĻI (koki)

Turpinot virzīties uz dienvidiem, ieraudzīsi 4 stiprus, skaistus bērzus (vienam bērzam uz stumbra ir paliela čaga). Nostājoties starp šiem kokiem- padomā par Savu ģimeni, par Saviem senčiem, par to, cik laba un vērtīgā Tu esi saņēmis no senčiem. Aizver acis… atceries Savas ģimenes vēsturi, sajūti savas Dzimtas spēku! Iespējams, Tev ir radusies vēlme sajūst saikni ar kādu no saviem senčiem? Pienāc pie koka- apstājies/apsēdies, atbalstoties pret to ar muguru. Var būt Tev ir vēlme apskaut koku- dari tā! Parunā, paklausies, var būt paraudi vai pasmaidi. Izjūti visdzīļāku pateicību šim cilvēkam (nav svarīgi, vai viņš ir starp mums, vai viņsaulē)… un, novēlot viņam visu to labāko, atvadies… Tavas Dzimtas spēks ir ar Tevi!

7.  MĪLESTĪBAS KOKS

Pavisam neliels koks, pīlādzis- atrodas, ejot no ČETRIEM BRĀĻIEM nedaudz salas dzīļumā. Var būt vieglāk to būs atrast, izejot no glempinga, ieraudzīsi 3 nelielas egles. Izejot caur tām, nedaudz pa labi ieraudzīsi Mīlestības koku.

Mīlestībai mūsu dzīvē ir tik liela nozīme! Pirmkārt ir jāiemācas mīlēt Sevi- tas nav stāsts par egoismu, bet par to, ka cienot un mīlot Sevi, mēs rūpējamies par Sevi, Savu ķermeni, Savu apkārtni ar visdzīļāku mīlestību! Mīlestība- tā ir arī atbildība par Sevi un par Savu laimi! Ne viens nespēj padarīt pa īstam laimīgu citu. Tie ir vislielākie maldi! Savukārt, cik patīkami atrasties blakus laimīgam cilvēkam! Padomā par to! Un ja 2 laimīgi cilvēki apvienojas- mums priekšā ir laimīga ģimene!

Ja Tavās mājās ir kāda “nevajadzīga” sirsniņa, kura iztur mūsu Latvijas laika apstākļus- Tu vari atvēst to līdzi uz Jogas salu un piekarināt to uz Mīlestības koka! Padomā par cilvēku, kuru mīli… var būt par Sevi, var būt par citu… Lai Mīlestības paliek vairāk- uz Jogas salas, Ludzā, Latvijā, Visumā… un Tevī!

Turpinot Savu ceļu uz salas dienvidrietuma pusi, atradīsi

8.  ŠŪPUĻTĪKLUS

kuri iekarināti starp kokiem. Apstājies, nesteidzies! Te vari izbaudīt laiku ar Sevi, ielūkoties koku lapotnes mežģīnēs, makoņos… var būt, zvaigžņotajās debesīs…

9.  VISUMA AUSS (koks)

Pastaigājoties Jogas salas dienvidrietuma pusē (kurā ir tūvāk krastam)- satiksi VISUMA AUSI.  Tas ir skaists, liels bērzs ar lielu ausi stumbrā. Daudz lielu vertikālu zaru steidzās pie Debesīm! VISUMA AUSS spēj ar savu spēcīgu koka enerģiju aiznest un nodot informāciju parTavu sapni Visumam.

Koka stihijas īpašības ir kūstīgums, mērķtiecība, spēks un radošums. Uz Jogas salas ir daudz koku, bet VISUMA AUSS ir īpašs!

Esot pie VISUMA AUSS- atrodies klusumā. Sadzirdē Sevi, padomā par Savu vēlmi (iet runa tikai par Tevi, nevis par bērnu vai dzīves biedru), noformulē to pozitīvā skanējumā tagadnē (piemēram: “Es negribu slimot”- NEpareizs variants. “Esmu vesels, jutos lieliski!”- tas ir tas, kas vajadzīgs!). 

Pienāc pie koka, pieskaries ausij un pačukst savu vēlmi 8 reizes. Vēlams, lai šajā brīdī Tu esi vienātnē. Tad celies kājās un apejot apkārt kokam pulksteņradītāja virzienā 8 apļus, katrā aplī pasaki savu vēlmi 8 reizes (1 reize vienā aplī). Kad viss ir darīts- nostājies/apsēdies pretīm ausij, aizver acis, iedomājies Sevi kā Tu juties, kad vēlme jau ir piepildījusies! Izgaršo šis sajūtas. Un tagad sajūti dziļu pateicību VISUMA KOKAM un Visumam! Pateicība- tā ir atslēga, kura atslēdz augšupejošu enerģijas straumi. Tā aiznesīs Tavu vēlmi Visumam un paziņos par Tavu spēju pieņemt Tavas īstenotās vēlmes sekas.

Turpinot Savu ceļu uz salas rietuma pusi, atradīsi

10.           EGĻU ALEJU

Tā atrodas Jogas salas centrā un šķerso to no rietumiem gandrīz līdz pašam austruma krastam. Vietējie iedzīvotāji zin stāstīt, ka atceras šo salu “pavisam pliku, bez kokiem”. Egļu aleju stādījā 1950-ajos gados Ludzas mežsaimniecība. Tā izskatas ļoti skaista īpaši saules gaismas apspīdēta…


Egļu alejā veidosim lielās mandalas no dabas materiāliem. Ja Tev ir vēlme un laiks- dari to- turpini iesāktu mandalu vai arī sāc likt jaunu… AKMENS MEDITĀCIJAS VIETAS atrodas egļu alejā, bet var atrasties arī citās vietās. Meditācijas vietu var uztaisīt no līdzi atvēstiem akmeņiem.

11.           ZEMES SPĒKA AKMENS

Ir tāds nostāsts, par kuru zin katrs ludzanietis, ka no Ludzas pilskalna zem Lielā Ludzas ezera ir slepena eja uz šo salu. Neesmu tādu atradusi, bet kurš zin... Salas dienvid-rietumu pusē ir paliels ZEMES SPĒKA AKMENS, kurš atrodas Ludzas pilskalnam vistuvākajā vietā . Varam tikai nojaust kāpēc tas tur ir...

ZEMES SPĒKA AKMENS dod siltu, smagu enerģiju, kura palīdz “iezemēties”- nedaudz palēnina, palīdz sakārtot savas domas, ieslēdz loģisku domāšanu, nomierina prātu, palīdz sakārtot pamatvajadzības savā dzīvē. Dod ticību saviem spēkiem. Zemes enerģija ir vislēnākā, vispasīvākā, visstabilākā, visvienkāršākā, vispieņemošākā no visām stihijām. Tā pārstāv pacietību, izturību un lietu novešanu līdz galam. Ne caur agresiju, bet gan tiecoties novest uzsāktu procesu līdz galam.
No cita skatpunkta Zemes stihija pārstāv fizisko veselību, kas balstās uz vajadzību apmierināšanu, kas, savukārt, ir pamatā izdzīvošanas spējai.
Zemes elements pārstāv arī pārticību, kas, kopā ar izdzīvošanas spēju, ir pamatā drošības izjūtai. Ir saistīts ar karmas jēdzienu, ar cēloņu un seku sakarību- ko sēsi, to pļausi!

Paliec kādu laiku (cik Tev ir patīkami) kontaktā ar ZEMES SPĒKA AKMENI - pieskāroties, apsēžoties uz tā, vai uzkāpjot tam virsū. Vienkārši vēro Sevi un vēro kas notiek apkārt Tev. Lai efekts ir spēcīgāks- aizver acis un meditē. Visvienkāršākais meditācijas veids, kad koncentrējamies uz Savas elpošanas procesa. Elpojot caur degunu- vērojam ieelpu un izelpu- ieelpā jūtam ka vēss gaiss kūtina nāsis, augslejas, kaklu, traheju… un sajūtam ka izelpojam jau ķermenī sasilušo gaisu. Piesātinies ar Zemes spēku.

12.           DZĪVĪBAS KOKS

Jogas salai ir savs Dzīvības koks- liels, vecs, ar skaistiem zariem. Esot tam blakus, var sajust varenību, spēku un... kā rīt dzīve... Var uzrapties koka zaros un vērot... Vieta, kur pabūt un sajust...

Draugi, ir vajadzīga jūsu palīdzība! Var būt jūsmājās metājas kāds virvītes vai šņores gabaliņš? Der TIKAI baltas, vai dabīgi baltas krāsas!

Ir vajadzigi pītas, ādītās, mezglotas virves gabaliņi- ( jebkurā tehnikā) 2-4 m garumā. Var iepīt kādu akmentiņu, pērlīti u.c..

Atdot var man privāti, var nosūtīt caur Omnivu u.c. Katra virvīte ar pateicību būs pieņemta un piesieta pie Dzīvības Koka zariem. Ja kādreiz būsiet uz salas, bet neizdosies piesiet pašiem- atstājiet tur pat pie koka- visu izdarīsim.


CEĻOJUMA AKMENS-ir atceļojis kopā ar mani no tālajiem Kyrgyzstanas Tjaņ-Šaņ kalniem. Kopš 10 gadu vecuma biju sapņojusi apciemot šo zemi… vienmēr tas likās kaut kas nereāls un nesasniedzams… Tas bija mans sapņu ceļojums! Un, ja Tu arī sapņo aizceļot kādā konkrētā vietā- pacenties atrast CEĻOJUMA AKMENI, iepīto Dzīvības koka virvītēs, paņem to rokā, aizver acis un pasapņo! TAS IR IESPĒJAMS! Un tad, atgriežoties no Jogas salas, sāc kaut ko darīt sava sapņu ceļojuma īstenošanai. Var būt tas būs ceļš, ko Tu nemaz nevarēji iedomāties!

Var būt kādā no virvītēm atradīsi 2 iepītus GREDZENTIŅUS.

Ja uz Jogas Salas Tu esi kopā ar savu mīļoto- mazo pirkstu galus ieliekiet gredzentiņos un noskūpstiet viens otru. Pasakiet, ka gribat būt kopā līdz Sava mūža galam. Šis mazais rituals palīdz pieņemt savu mīļoto kā pilnvērtīgu personību, kuru nav jāmaina vai jālabo. Būt kopā tāpēc, ka tā ir jūsu brīvā izvēle būt un iet šo dzīves posmu kopā.

GAISA STIHIJA ir visur uz Jogas salas, bet īpaši tā ir manāma starp Dzīvības koka zariem.

Visgaisīgākā, vieglākā, ātrākā un mainīgākā stihija. Šī stihija izplata signālus, veido kontaktus un sakarus. Gaisam brīvība nozīmē neierobežotu informācijas izplatīšanos; visam jābūt svaigam, visam jācirkulē tā, lai būtu pēc iespējas mazāk kavēkļu, filtru vai šķēršļu- varas, ētikas, ideoloģijas. Viena no Gaisa augstākajām izpausmēm ir domāšana, komunikācija un sakaru veidošana. Plānošana, strukturēšana, iztēle, jauni domāšanas veidi.
Gaiss veido apstākļus tā, lai būtu daudz brīvu daļiņu, un katrai daļiņai ir mazs centrs. Gaisam ir spēja vājināt ne tikai agresiju, bet arī rīcībspēju- veidot ‘irdenu’ vidi, kurā ir vieni vienīgi apsvērumi, argumenti un viedokļi.
Vieglums, spēja viegli un ātri pārslēgties, veidot kontaktus vienam ar otru, kā arī- redzēt kopējo kompozīciju.

13.           MEDITĀCIJAS VIETA

Virzoties ziemeļaustruma salas pusē, atradīsi ūdenī nokritušu koku. Šī ir ideāla vieta klusai meditācijai.

14.           BEBRU MĀJA

Virzoties salas austrumu pusē atradīsi Bebru māju. Var būt paveiksies satikt arī pašus saimniekus?

15.           SENČU KOKS

Starp Uguns vietu un Egļu aleju atrodas Senču koks. Ejot garām- iezvani zvaniņus. Atceries savus mīļus aizgājušos ar pateicību. Ja Tev ir kāds zvaniņš- vari paņemt to līdzi un iekarināt koka zaros.

Ko redzēt uz Jogas salas:

 • pats maršrūts līdz Jogas salai un atpakaļ- ir piedzīvojums, ko atcērēsies vēl ilgi
 • brīnisķīgs saullēkts un saulriets, atrodoties uz salas vai uz ezera
 • skats uz Ludzas pilsdrupām un baznīcu (citreiz var dzirdēt baznīcas zvanu skaņas)
 • Egļu aleja
 • Zemes Spēka akmens
 • Visuma Auss (koks)
 • Dzīvības koks
 • Senču koks
 • Balto Sapņu koks
 • Četri brāļi (koki)
 • Jogas salas gariņš un meditācijas vieta pie tā
 • divi šūpuļtīkli
 • Uguns vieta ar soliņu
 • Akmens meditācijas vietas
 • bebru mājiņa

Ko darīt uz Jogas salas:

 • karma yoga (tā ir arī mana Karma Yoga)

KARMA JOGA- viens no četriem pamata jogas veidiem hinduisma filosofijā- sanskrītā  कर्म योग "darbības joga". Ir aktīvās rīcības ceļš. Pareiza darba jeb pareizas darbības noslēpums, kā māca Karma Joga, ir strādāt darba labad, nevis apbalvojumu un rezultātu dēļ; darīt, nerūpējoties par augļiem, tikai tālab, lai gūtu pieredzi un atklātu savus spēkus, spējas. Tulkojumā no sanskrita, KARMA- ir darbība, YOGA- savienošana, savienošana caur darbību. Jogas praksēs mēs savienojam savu apziņu ar savu ķermeni. Karma joga palīdz to panākt nevis caur asanām vai elpošanas tehnikām, bet caur vienkāršu darbību- darbu.

 • meditēt, vērot... būt... vieta pie ūdens uz nogāzta koka (2 tādas vietas)
 • meditācijas vieta pie Jogas salas gariņa
 • iededzināt smaržkociņus un noķert to smaržu pastaigas laikā
 • nepaiet garām, savākt atkritumus un aizvest uz utilizāciju- ja vēl kaut ko atradīsi (esam savākuši 6 lielus maisus)
 • turpināt iepīt zariņus un citu dabas materiālu dabas panno sienās pie Uguns vietas
 • novākt zariņus no iemītās takas (takas sākam iestaigāt tikai tagad :) )
 • piesiet sapītās virvītes Dzivības kokam (var sapīt virvītes mājās - baltā un dabīgi balta krāsā un vienkārši nodot man vai atbraukt un piesiet pašiem)
 • notīrīt spoguli pie Baltā Sapņu koka
 • atvest akmeni (akmeņus) uz salas- izmantosim akmeņus ugunskura vietas ierīkošanai, akmens meditācijas vietu ierīkošanai, izliksim mazu laukumiņu pie WC durvīm
 • atvest un iekarināt sirsniņu no jebkura materiāla Mīlestības koka zaros
 • atvest un iekarināt zvaniņu Senču koka zaros
 • atvēst un iekarināt sapņu ķērāju baltā vai dabigi baltā krāsā Balto Sapņu kokā
 • atvēst un iestādīt ceriņu, jasmīnu, hortenzijas stādiņu pastaigu takā, kuru tikko sākam iestaigāt Jogas salas ziemeļu krastā
 • no nogāztiem kokiem izveidot soliņu, galdiņu pie Uguns vietas
 • no nogāztiem kokiem vai sagatavotiem zariem (kaudzes pēc salas tīrīšanas)- veidot dabas mākslas objektus, vietas meditācijai
 • atstāt pēc sevis vidi, kur ir patīkami atrasties. Uz Jogas salas nav ne vienas miskastes! Veidosim maksimāli iespējamu ECO vidi. Ir kūdras tualete-> komposts. Visas organiskās paliekas pēc ēšanas arī ies kompostā. Uguns apēdīs visu, ko drīkst dedzināt- tāpēc taisam ugunskuru, izmantojam visus zariņus, ko atrodam zem kājām vai kaudzēs, kuras veidojās, attīrot salu no krūmiem. Parējus atkritumus būs jāpaņem līdzi un jāutilizē ārpus salas speciāli tam paredzētajā vietā.

SUP & Yoga (notiek pēc pieteikuma) pasākuma plāns:

10:00 tiekamies pie Radziņa- peldvieta Ludzas Mazā ezera krastā vai iepriekš sarunājam satikšanas punktu (man ir 4 vietas mašīnā).

10:00-11:00 sagatavojam SUP dēļus, (man ir 4+1 dēļi, varat piedalīties ar savu SUP dēli, ir SUP dēļa nomas iespējas), īsā instruktāža, iesildamies- īsa jogas nodarbība uz krasta.

11:00-13:00 lēnā tempā ejam pa maršrūtu - Mazais Ludzas ezers, Lielais Ludzas ezers, skats uz Ludzas pilskalnu un baznīcu (pa ceļam apgūstam kā apieties ar SUP dēli, baudam apkārtni, pozējam- būs arī bildes ;). Klusā vietiņā izmēģināsim jogas elementus uz SUP dēļiem- asanas, meditācija, pranajama, relaksācija- turp vai atpakaļceļā.  Sauļojamies- uz SUP dēļiem vienmēr skaists iedegums!

13:00-17:00 laiks uz Jogas salas. Nesteidzīga pastaiga pa salu. Laiks Sev. Tējas rituāls- gatavojam tēju uz ugunskura. Pikniks ar līdzi paņemtajiem kārumiem.  

17:00-19:00 atpakaļceļš,  iepakojam SUP dēļus un mājupceļš

Dalības maksa 60 euro. Ja vēlies piedalīties ar savu SUP dēli- dalības maksa 30 euro (ēdināšana nav iekļauta. Starta un finiša punkts ir Radziņš- peldvieta Mazā Ludzas ezera krastā. Ja nepieciešams transports- jautā :) viss ir iespējams! )

Gaidu ziņu uz +371 27877127

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.